flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Представники судів Сумської області готові провести опитування відвідувачів суду

28 березня 2019, 09:45

В Сумах відбувся тренінг-семінар на тему «Дослідження задоволеності відвідувачів суду окремими аспектами роботи суду за методологією КГЗ в рамках системи оцінювання роботи суду (СОРС)». Участь у заході взяла прес-секретар Зарічного районного суду м. Суми Наталя Сидоренко.

Під час заходу присутні дізналися про те, як проходять періоди проекту «Проведення опитувань учасників судових проваджень з використанням карток громадянського звітування (КГЗ) в Чернігівській та Сумській областях». Також обговорили методологію карток громадянського звітування і історію цього дослідження. Були зроблені акценти на плануванні роботи з проведення анкетування відвідувачів суду: присутні з’ясували організаційні питання збору даних та виконали огляд питань анкети. Окрему увагу приділили психологічним аспектам збору даних. Під час роботи в групах були сформульовані основні труднощі, з якими можна стикнутися під час проведення опитування. Разом учасники тренінгу шукали шляхи вирішення проблемних питань.

Проект «Проведення опитувань учасників судових проваджень з використанням методології карток громадянського звітування (КГЗ) в Чернігівській та Сумській областях» реалізовується ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» у партнерстві з громадською організацією «Північна правозахисна група» (м. Суми).  Для вивчення рівня довіри громадськості до судів у всіх 23 судах загальної, господарської та адміністративної юрисдикції Сумської області, інтерв’юери запропонують відвідувачам суду заповнити анонімну анкету із декількома блоками запитань. В ході реалізації проекту буде зібрана та проаналізована інформація за такими параметрами як доступність суду, зручність та комфортність перебування в суді, повнота та ясність інформації, прийнятність витрат, пов’язаних зі зверненням до суду, доступність правової допомоги у разі необхідності, дотримання термінів судового розгляду, сприйняття роботи працівників апарату суду, сприйняття роботи судді. В рамках дослідження буде опитано щонайменше 2000 респондентів. Очікується, що проведення подібного вивчення думки громадян, які є відвідувачами судів та користувачами судових послуг, сприятиме встановленню належної комунікації та взаємодії між судами та громадськістю, а також вдосконаленню роботи судів в цілому.

Проект «Проведення опитувань учасників судових проваджень з використанням методології карток громадянського звітування (КГЗ) в Чернігівській та Сумській областях» реалізує Чернігівський громадський комітет захисту прав людини у партнерстві з громадською організацією «Північна правозахисна група» (м. Суми) за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».