flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суд закрив кримінальне провадження у справі за фактом службового підроблення

04 липня 2019, 16:02

«С. звільнити від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України, у зв’язку з дійовим каяттям, та закрити кримінальне провадження», – таку ухвалу постановив сьогодні, 4 липня 2019 року, Білопільський районний суд Сумської області, задовольнивши відповідне клопотання обвинуваченої за частиною першою статті 366 Кримінального кодексу України (службове підроблення).

Згідно з обвинувальним актом, громадянка С., будучи головою дільничної виборчої комісії (ділі ДВК) №590029, не збираючи та не проводячи засідання ДВК, самостійно винесла постанову №10 від 25.04.2019 «Про розподіл між членами ДВК з виборів Президента України виборчої дільниці №590029 територіального виборчого округу №158», в яку внесла неправдиві відомості, а саме про проведення засідання ДВК №590029, на якому було вирішено нарахувати одноразову грошову винагороду в розмірі 100% голові ДВК, тобто собі.

В подальшому, С. фактично отримала 1200 гривень, які розподілила між членами ДВК №590029.   

У судовому засіданні обвинувачена щиро покаялася, активно сприяла розкриттю злочину і просила звільнити її від кримінальної відповідальності у зв’язку з дійовим каяттям. Прокурор проти задоволення такого клопотання не заперечував.

Судом було встановлено, що С. обвинувачується у вчиненні злочину, який є злочином невеликої тяжкості, до кримінальної відповідальності притягується вперше, за місцем проживання характеризується позитивно, щиро покаялася у скоєному, активно сприяла розкриттю злочину. Процесуальні витрати в провадженні відсутні. Тому клопотання С. підлягало задоволенню.

Головуючий суддя – Свиргуненко Ю.М.

Пошук процесуальних рішень по даній справі можна здійснити в Єдиному державному реєстрі судових рішень за №573/1109/19.

Для інформації. Відповідно до статті 45 Кримінального кодексу України, особа, яка вперше вчинила злочин невеликої тяжкості або необережний злочин середньої тяжкості, крім корупційних злочинів, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона після вчинення злочину щиро покаялася, активно сприяла розкриттю злочину і повністю відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.