flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суддя Замченко А.О. взяла участь у спільному засіданні Ради суддів України, Ради прокурорів України, Національної асоціації адвокатів України

24 вересня 2018, 15:03

Суддя Білопільського районного суду сумської області Замченко А.О. взяла участь у спільному засіданні за участі Ради суддів України, Ради прокурорів України, Національної асоціації адвокатів України, асоціації, спілок та інших представницьких органів адвокатської спільноти, Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини, яке проводилося 21 вересня 2018 року в приміщенні Верховного Суду з метою обговорення питань забезпечення прокурорами і адвокатами дотримання основоположних засад судочинства та етичних норм органами, що беруть участь у здійсненні правосуддя та судових процесах.

У засіданні також взяли участь члени Ради суддів України, члени постійно діючих робочих груп Ради суддів України, судді Верховного Суду, прокурори, адвокати, представники Міністерства освіти та Міністерства юстиції, Вищої ради правосуддя, Національної школи суддів України.

Відкриваючи засідання, Голова Ради суддів України Олег Ткачук привітав учасників і зазначив, що у подібному форматі зустріч відбувається вперше: «Ми зібралися з вами в залі пленуму Верховного Суду, у залі, де приймаються найбільш важливі рішення для судової системи країни, ключові рішення для кожного громадянина, і це символічно, оскільки сьогодні ми маємо спільно обговорити важливі питання, від яких залежить рівень довіри до правосуддя. Це перший крок. Він непростий. Багато наших опонентів за межами професії і всередині сумнівалися у тому, що ми взагалі зможемо колись зібратися. Адже ми настільки далеко, і так довго віддалялися один від одного, після того, як закінчили юридичний вуз, що у багатьох були сумніви щодо ефективності і важливості цього зібрання. Але ми зібралися і почали роботу. Ми бачимо перспективи і впевнені в успіху, бо розглянути нам потрібно надзвичайно важливі питання: своєчасний розгляд справ та напрацювання спільних етичних стандартів для тих, хто щоденно працює у судових засіданнях».

Олег Ткачук повідомив, що 14 тисяч кримінальних проваджень розглядаються від шести місяців до року. Ще понад 11 тисяч справ − впродовж двох років, а 7551 кримінальне провадження розглядається більше двох років. За перше півріччя 2018 року прокурори не з’явилися у судові засідання 2112 разів, адвокати – 8290 разів.

За результатами засідання було схвалено підписання резолюції «Етика правосуддя».

Для інформації: даний захід проводився на виконання рішення Ради суддів України «Щодо вжиття невідкладних заходів для забезпечення дотримання учасниками судових процесів конституційного принципу рівності перед судом і законом» від 13 серпня 2018 року №45, з повним текстом якого можна познайомитися за посиланням http://rsu.gov.ua/ua/documents/80