flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

У справі стосовно колишнього директора КП «Водоканал Білопілля» досліджували письмові докази

17 листопада 2022, 14:33

На 10.00 16.12.2022 відкладено судовий розгляд справи стосовно колишнього директора КП «Водоканал Білопілля», обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 367 КК України (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки).

В судовому засіданні досліджували письмові докази.

Головуючий суддя – Черкашина М.С.

Пошук процесуальних рішень по даній справі можна здійснити в Єдиному державному реєстрі судових рішень за №573/1508/21.

Для інформації: В період з 01.01.2018 по 20.06.2019 КП «Водоканал Білопілля», незважаючи на відсутність дозволу на користування надрами (підземними водами), незаконно здійснювало видобування підземних вод зі свердловини.

 В той же час, громадянин Р., який на той час був директором вказаного вище підприємства, маючи необхідні знання та досвід у сфері водопостачання, будучи наділеним адміністративно-розпорядчими та адміністративно-господарськими повноваженнями, в порушення вимог ст. ст. 16,19, 21,23 Кодексу України про надра, ст. 16 ЗУ «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення», ст. 1 ЗУ «Про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності», не вжив вичерпних заходів для отримання спеціального дозволу на користування надрами, внаслідок чого КП «Водоканал Білопілля» продовжив господарську діяльність щодо незаконного забору та використання підземних вод.

За результатами перевірки Державною екологічною інспекцією в Сумській області складено розрахунок відшкодування збитків, обумовленим самовільним використанням водних ресурсів при відсутності дозвільних документів, відповідно до якого сума збитків становить 2 335 289 грн. 92 коп.

 Санкція частини 2 статті 367 КК України передбачає покарання у виді позбавленням волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п'ятдесяти до семисот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.