flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Справи, які розглядатимуться Білопільським районним судом Сумської області протягом 24 – 28 лютого 2020 року та можуть становити суспільний інтерес

21 лютого 2020, 09:17

11.00 година 24 лютого 2020 року - кримінальне провадження стосовно громадянина Б., який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 369 Кримінального кодексу України  (пропозиція та надання неправомірної вигоди за не вчинення службовою особою, в інтересах того хто пропонує та надає таку вигоду, будь-якої дії з використанням наданої їй влади та використання службового становища).  

Головуючий суддя – Замченко А.О.

Пошук процесуальних рішень по даній справі можна здійснити в Єдиному державному реєстрі судових рішень за №573/163/20.

Для інформації: 18.01.2020 близько 16.15 наряд поліції у складі начальника сектору реагування патрульної поліції №1 та інспектора сектору реагування патрульної поліції №3 Білопільського ВП Сумського РВП ГУНП в Сумській області, рухаючись  із с. Верхосулка Білопільського району Сумської області у напрямку с. Сульське, зупинили автомобіль ВАЗ 2107 під керуванням громадянина Б., який перебував в стані алкогольного сп’яніння. Від проходження медичного огляду для з’ясування стану алкогольного сп’яніння Б. відмовився. В подальшому Б. запропонував  інспектору поліції надати неправомірну вигоду в сумі 5 000 грн., які поклав на службовий стіл останнього, за не направлення відносно нього до суду протоколу про адміністративне правопорушення, складеного за частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, надавши таким чином працівнику поліції неправомірну вигоду. 

15.00 година 24 лютого 2020 року – кримінальне провадження стосовно громадян Ф., Т., та К., обвинувачених за частиною 4 статті 246 Кримінального кодексу України (незаконна порубка лісу, вчинена групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки).

Головуючий суддя – Терещенко О.І.

Пошук процесуальних рішень по даній справі можна здійснити в Єдиному державному реєстрі судових рішень за №573/38/20.

Для інформації: у невстановлений в ході досудового слідства день у громадян Ф., Т., та К. виник злочинний умисел на незаконну порубку дерев захисних лісонасаджень, розташованих неподалік с. Білани Білопільського району Сумської області, з метою їх подадьшої реалізації.

Так Ф., Т., та К.  на автомобілі УАЗ прибули на дільницю Ворожба-Люботин на перегоні Вири-Амбари, неподалік від с. Білани Білопільського району Сумської області, на якій знаходяться лісонасадження, що належать виробничому підрозділу «Сумська дистанція захисних лісонасаджень» регіонального підрозділу регіональної філії «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця», без спеціального на те дозволу здійснили незаконний поруб 14 дерев породи «дуб» та 5 дерев породи «клен», чим завдали матеріальної шкоди на суму 258 809, 43 грн.

13.00 година 25 лютого 2020 року - кримінальне провадження  стосовно громадянина П., який обвинувачуються за ч. 3 ст. 187, ч. 1 ст. 199, ч. 1 ст. 263 КК України, та громадянина В., обвинуваченого за ч. 3 ст. 187, ч. 1 ст. 263 КК України.

 Головуючий суддя – Замченко А.О., судді - Терещенко О.І., Черкашина М.С.

Пошук процесуальних рішень по даній справі можна здійснити в Єдиному державному реєстрі судових рішень за №573/479/18.

Для інформації: В. і П. обвинувачуються в тому, що за попередньою змовою вчинили напад, поєднаний з проникненням у житло, з метою заволодіння чужим майном і заволоділи таким майном, а саме: 1000 доларів США, 500 євро, 82050 грн., золотою обручкою і мобільним телефоном «Нокіа». Напад було поєднано з погрозою застосування насильства небезпечного для життя та здоров’я особи, яка зазнала нападу.

Крім того, П. обвинувачується в тому, що незаконно придбав, зберігав, перевозив, а згодом збув 1000 доларів США.

Також, П. незаконно придбав, зберігав, носив, а згодом збув вогнепальну нарізну короткоствольну вогнепальну стрілецьку зброю на базі 9 мм пістолета Макарова з глушником звуку пострілу, бойових припасів і вибухових речовин – 4-х патронів калібру 9х18 мм, корпусів осколкових ручних гранат ГРД-5, Ф-1, засобу підриву УЗРГМ-2, без передбаченого законом дозволу. А також незаконно придбав, зберігав, носив, а згодом передав вогнепальну зброю – обріз гладкоствольної мисливської рушниці ІЖ-К 16 калібру, без передбаченого законом дозволу.

Крім цього, В. незаконно придбав, зберігав і носив вибухові речовини – корпус ручної гранати Ф-1, обріз гладкоствольної мисливської рушниці ІЖ-К 16 калібру, без передбаченого законом дозволу.

09.00 година 27 лютого 2020 року – кримінальне провадження стосовно:

               -   громадянина Г.Н., обвинуваченого у вчиненні  кримінальних правопорушень, передбачених частиною 3 статті 289 Кримінального кодексу України (незаконне заволодіння транспортним засобом, вчинене за попередньою змовою групою осіб, що завдало великої матеріальної шкоди), та частиною 1 статті 309 Кримінального кодексу України (незаконне придбання та зберігання особливо небезпечного наркотичного засобу, без мети збуту);

  • громадянина Г.В., обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого пунктом 5 статті 27 та частиною 3 статті 289 Кримінального кодексу України (пособництво в незаконному заволодінні транспортним засобом, вчинене за попередньою змовою групою осіб, що завдало великої матеріальної шкоди).

Головуючий суддя – Терещенко О.І.

Судді: Свиргуненко Ю.М., Черкашина М.С.

Пошук процесуальних рішень по даній справі можна здійснити в Єдиному державному реєстрі судових рішень за №573/2343/19.

Для інформації: Г.Н. обвинувачується в тому, що 25.07.2019 він прибувши до домогосподарства, розташованого у м. Суми, підійшов до автомобіля КІА ОРТІМА, та використовуючи спеціальний пристрій, що блокує сигнал сигналізації, залишаючи автомобіль незамкненим, сів до салону зазначеного автомобіля, та використовуючи заздалегідь заготовлену  частину ключа, завів двигун автомобіля і поїхав з м. Суми. В подальшому Г.Н. залишив викрадений автомобіль в одному з гаражів у кооперативі «Південний» в м. Білопілля Сумської області.

09.08.2019 В.М., разом з Г.В. прибули до вищевказаного кооперативу  на автомобілі останнього. Діючи відповідно до відведеної ролі пособника, що виражалась в заздалегідь  наданій обіцянці в переховуванні автомобіля, Г.В., рухаючись на своєму автомобілі  попереду Г.Н., сповіщав останнього по телефону  про наявність камер відеоспостереження, працівників правоохоронних органів та сторонніх осіб на автошляху з м. Білопілля до смт. Улянівка Білопільського району Сумської області, щоб не бути викритими працівниками поліції. Рухаючись далі по трасі Суми-Конотоп, останні були затримані працівниками поліції. Своїми діями Г.Н. та Г.В. спричинили потерпілій Л. матеріальну шкоду на суму 442561 грн. 95 коп.

Крім цього, у невстановлений в ході досудового  слідства день, Г.Н. незаконно придбав та зберігав особливо небезпечний наркотичний засіб, без мети збуту.

09.00 година 16 січня 2020 року -  кримінальне провадження по обвинуваченню С. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 209 Кримінального кодексу України.

            Головуючий суддя: Свиргуненко Ю.М.

            Судді: Черкашина М.С. та Замченко А.О.

            Пошук процесуальних рішень по даній справі можна здійснити в Єдиному державному реєстрі судових рішень за №592/9861/19.

Для інформації: громадянка С. обіймала посаду директора ТОВ «КОЛПРО» та була його єдиним засновником. У серпні 2017 року у неї повторно виник злочинний умисел, направлений на заволодіння чужими (державними) грошовими коштами, шляхом зловживання службовим становищем, підробки і використання підроблених офіційних документів, зокрема, шляхом внесення недостовірних даних до документів ТОВ «КОЛПРО». 

   Згодом громадянка С. реалізувала свій злочинний умисел, повторно вчинивши фінансові операції з коштами у сумі 86440,18 грн, одержаними внаслідок вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 191 Кримінального кодексу України, яке відповідно до вимог примітки 1 до статті 209 цього ж кодексу є небезпечними  протиправним діянням, що передувало легалізації (відмиванню) доходів.

Санкція частини другої статті 209 Кримінального кодексу України передбачає покарання у виді позбавленням волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна.

13.00 година 28 лютого 2020 року  - кримінальне провадження стосовно колишніх начальника Білопільського районного виробничого відділу Сумської регіональної філії ДП «Центр Державного земельного кадастру» Б., першого заступника голови Білопільської районної державної адміністрації Г., а також голови Куянівської сільської ради Білопільського району Сумської області П., заступника директора СТБ «Сумиагропромбіржа» Ш. 

Головуючий суддя – Замченко А.О.

Пошук процесуальних рішень по даній справі можна здійснити в Єдиному державному реєстрі судових рішень за №573/553/14-к.

Для інформації:

Колишній начальник Білопільського районного виробничого відділу Сумської регіональної філії ДП «Центр Державного земельного кадастру» Б. обвинувачується за:

- ч. 2 ст. 361-2 КК України – несанкціонований збут інформації з обмеженим доступом, вчинений повторно;

- ч. 4 ст. 368 КК України – одержання неправомірної вигоди службовою особою, кваліфікуючими ознаками якого є: вчинення злочину службовою особою, яка займає відповідальне становище, повторність, вимагання неправомірної вигоди.

Голова Куянівської сільської ради Білопільського району Сумської області П. обвинувачується за ч. 4 ст. 368 КК України – одержання неправомірної вигоди службовою особою, кваліфікуючими ознаками якого є: вчинення злочину службовою особою, яка займає відповідальне становище, попередня змова групою осіб, вимагання неправомірної вигоди.

Колишній перший заступник голови Білопільської районної державної адміністрації Г. обвинувачується за:

- ч. 4 ст. 368 КК України – одержання службовою особою неправомірної вигоди для себе та третьої особи за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням наданої їй влади та службового становища, вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб, та поєднане з вимаганням неправомірної вигоди;

- ч. 1 ст. 366 КК України – внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей та видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів;

- ч. 3 ст. 15, ч. 4 ст. 368 КК України – незакінчений замах на одержання службовою особою неправомірної вигоди для себе та третьої особи за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням наданої їй влади та службового становища, вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб та поєднане з вимаганням неправомірної вигоди та повторність.

Заступник директора СТБ «Сумиагропромбіржа» Ш. обвинувачується за ч. 3 ст. 15, ч. 4 ст. 368 КК України – незакінчений замах на одержання службовою особою неправомірної вигоди для себе та третьої особи за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням наданої їй влади та службового становища, вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб та поєднане з вимаганням неправомірної вигоди.

13.30 година 28 лютого 2020 року - кримінальне провадження стосовно К., обвинуваченої за частиною 2 статті 140 Кримінального кодексу України (неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого та несумлінного до них ставлення, якщо воно спричинило тяжкі наслідки неповнолітньому).

Головуючий суддя – Черкашина М.С.

Пошук процесуальних рішень по даній справі можна здійснити в Єдиному державному реєстрі судових рішень за №573/1021/19.

Для інформації: особа обвинувачується в тому, що 03.12.2018 К., приймаючи пологи у громадянки Т., не проводила в ІІ періоді пологів постійний моніторинг серцебиття плоду, та, як наслідок, несвоєчасно діагностувала дистрес плоду у ІІ періоді пологів, не вжила заходів для прискорення розродження, що призвело до виникнення асфіксії плоду навколоплідними водами, в результаті чого новонароджена дитина померла.

Санкція ч. 2 ст. 140 КК України передбачає покарання у виді обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.