flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Справи, які розглядатимуться Білопільським районним судом Сумської області протягом 8 – 10 січня 2020 року та можуть становити суспільний інтерес

04 січня 2020, 11:59

 09.30 година 8 січня 2020 року - кримінальне провадження про вчинення громадянином  Д.  кримінального правопорушення, передбаченого статтею 126-1 Кримінального кодексу України (домашнє насильство).

Головуючий суддя – Черкашина М.С.

Пошук процесуальних рішень по даній справі можна здійснити в Єдиному державному реєстрі судових рішень за №573/2146/19.

Для інформації: Д. обвинувачується в тому, що 08.07.2019, 07.09.2019 та 11.09.2019, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння за місцем свого проживання, вчинив словесну сварку зі своєю колишньою дружиною Д., в ході якої висловлювався на її адресу нецензурною лайкою, чим завдав шкоди психічному здоров’ю останньої. Д. умисно, систематично вчиняв психологічне насильство по відношенню до своєї колишньої дружини, що призвело до психологічних страждань та погіршення якості життя останньої.

Санкція статті 126-1 Кримінального кодексу України передбачає покарання у виді громадських робіт на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до п’яти років, або позбавлення волі на строк до двох років.

09.30 година 8 січня 2020 року - кримінальне провадження за обвинувальним актом стосовно громадянина В., обвинуваченого за частиною другою статті 121 Кримінального Кодексу України (умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого). 

Головуючий суддя - Черкашина М.С.

Пошук процесуальних рішень по даній справі можна здійснити в Єдиному державному реєстрі судових рішень за №573/1773/19.

Для інформації: 29 липня 2019 року обвинувачений В. і його співмешканка В., перебуваючи у себе вдома, розпивали спиртні напої. В цей час на побутовому ґрунті між ними виникла сімейна сварка, в ході якої В. схватив металеву монтировку та  наніс потерпілій 8 ударів, з яких: 5 ударів в ділянку лоба та 3 – в тім’яно-потиличну частину голови.

Цього ж дня від отриманих тілесних ушкоджень В. померла в лікарні.

Санкція частини другої статті 121 КК України, за якою обвинувачується В., передбачає позбавлення волі на строк від семи до десяти років.

09.30 година 8 січня 2020 року - кримінальне провадження стосовно:

  • громадянином Г.Н. кримінальних правопорушень, передбачених частиною 3 статті 289 Кримінального кодексу України (незаконне заволодіння транспортним засобом, вчинене за попередньою змовою групою осіб, що завдало великої матеріальної шкоди), та частиною 1 статті 309 Кримінального кодексу України (незаконне придбання та зберігання особливо небезпечного наркотичного засобу, без мети збуту);
  • громадянином Г.В. кримінального правопорушення, передбаченого пунктом 5 статті 27 та частиною 3 статті 289 Кримінального кодексу України (пособництво в незаконному заволодінні транспортним засобом, вчинене за попередньою змовою групою осіб, що завдало великої матеріальної шкоди).

Головуючий суддя – Терещенко О.І.

Судді: Свиргуненко Ю.М., Черкашина М.С.

Пошук процесуальних рішень по даній справі можна здійснити в Єдиному державному реєстрі судових рішень за №573/2343/19.

Для інформації: Г.Н. обвинувачується в тому, що 25.07.2019 він прибувши до домогосподарства, розташованого у м. Суми, підійшов до автомобіля КІА ОРТІМА, та використовуючи спеціальний пристрій, що блокує сигнал сигналізації, залишаючи автомобіль незамкненим, сів до салону зазначеного автомобіля, та використовуючи заздалегідь заготовлену  частину ключа, завів двигун автомобіля і поїхав з м. Суми. В подальшому Г.Н. залишив викрадений автомобіль в одному з гаражів у кооперативі «Південний» в м. Білопілля Сумської області.

09.08.2019 В.М., разом з Г.В. прибули до вищевказаного кооперативу  на автомобілі останнього. Діючи відповідно до відведеної ролі пособника, що виражалась в заздалегідь  наданій обіцянці в переховуванні автомобіля, Г.В., рухаючись на своєму автомобілі  попереду Г.Н., сповіщав останнього по телефону  про наявність камер відеоспостереження, працівників правоохоронних органів та сторонніх осіб на автошляху з м. Білопілля до смт. Улянівка Білопільського району Сумської області, щоб не бути викритими працівниками поліції. Рухаючись далі по трасі Суми-Конотоп, останні були затримані працівниками поліції. Своїми діями Г.Н. та Г.В. спричинили потерпілій Л. матеріальну шкоду на суму 442561 грн. 95 коп.

Крім цього, у невстановлений в ході досудового  слідства день, Г.Н. незаконно придбав та зберігав особливо небезпечний наркотичний засіб, без мети збуту.

Санкція частини 3 статті 289 Кримінального кодексу України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

Санкція частини 1 статті 309 Кримінального кодексу України передбачає покарання у виді штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

10.00 година 9 січня 2020 року - кримінальне провадження стосовно К., обвинуваченої за частиною 2 статті 140 Кримінального кодексу України (неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого та несумлінного до них ставлення, якщо воно спричинило тяжкі наслідки неповнолітньому). В судовому засіданні допитано свідків зі сторони обвинувачення. В наступному судовому засідання планується здійснити допит свідків зі сторони потерпілих.

Головуючий суддя – Черкашина М.С.

Пошук процесуальних рішень по даній справі можна здійснити в Єдиному державному реєстрі судових рішень за №573/1021/19.

Для інформації: особа обвинувачується в тому, що 03.12.2018 К., приймаючи пологи у громадянки Т., не проводила в ІІ періоді пологів постійний моніторинг серцебиття плоду, та, як наслідок, несвоєчасно діагностувала дистрес плоду у ІІ періоді пологів, не вжила заходів для прискорення розродження, що призвело до виникнення асфіксії плоду навколоплідними водами, в результаті чого новонароджена дитина померла.

Санкція ч. 2 ст. 140 КК України передбачає покарання у виді обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.