flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Справи, які розглядатимуться Білопільським районним судом Сумської області протягом 13-17 червня 2022 року та можуть становити суспільний інтерес

10 червня 2022, 11:21

10.30 година 15 червня 2022 року – кримінальне провадження стосовно колишнього директора КП «Водоканал Білопілля» Р., обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 367 КК України (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки).

Головуючий суддя – Черкашина М.С.

Пошук процесуальних рішень по даній справі можна здійснити в Єдиному державному реєстрі судових рішень за №573/1508/21.

Для інформації: В період з 01.01.2018 по 20.06.2019 КП «Водоканал Білопілля», незважаючи на відсутність дозволу на користування надрами (підземними водами), незаконно здійснювало видобування підземних вод зі свердловини.

 В той же час, громадянин Р., який на той час був директором вказаного вище підприємства, маючи необхідні знання та досвід у сфері водопостачання, будучи наділеним адміністративно-розпорядчими та адміністративно-господарськими повноваженнями, в порушення вимог ст. ст. 16,19, 21,23 Кодексу України про надра, ст. 16 ЗУ «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення», ст. 1 ЗУ «Про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності», не вжив вичерпних заходів для отримання спеціального дозволу на користування надрами, внаслідок чого КП «Водоканал Білопілля» продовжив господарську діяльність щодо незаконного забору та використання підземних вод.

За результатами перевірки Державною екологічною інспекцією в Сумській області складено розрахунок відшкодування збитків, обумовленим самовільним використанням водних ресурсів при відсутності дозвільних документів, відповідно до якого сума збитків становить 2 335 289 грн. 92 коп.

         Санкція частини 2 статті 367 КК України передбачає покарання у виді позбавленням волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п'ятдесяти до семисот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

13.30 година 15 червня 2022 року - кримінальне провадження стосовно громадчнина С., який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України (порушення Правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило смерть потерпілого).

Головуючий суддя – Черкашина М.С.

Пошук процесуальних рішень по даній справі можна здійснити в Єдиному державному реєстрі судових рішень за №573/399/22.

Для інформації:

19 грудня 2021 року близько 20 години 09 хвилин громадянин С., керуючи автомобілем ВАЗ-21093, рухався по автодорозі Суми-Путивль-Глухів з м. Білопілля в м. Ворожба. Перебуваючи в м. Ворожба, С. побачив зустрічний автомобіль, який засліпив його світлом фар, тим самим спричинивши небезпеку руху останнього. Продовжуючи рух, С. не вжив заходів для зменшення швидкості та здійснив наїзд на велосипедистів Н. та Г.

Від отриманих травм Г. померла на місці події, а Н. отримав тілесні ушкодження середньої тяжксті.

09.00 година 16 червня 2022 року - кримінальне провадження стосовно громадянина С., обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 186 Кримінального кодексу України (грабіж, поєднаний з насильством, яке є небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, вчинений повторно), частиною 3 статті 185 Кримінального кодексу України (крадіжка, вчинена повторно та поєднана з проникненням у інше приміщення) та частиною 3 статті 187 Кримінального кодексу України (напад з метою заволодіння чужим майном, поєднаний із насильством, небезпечним для життя чи здоров'я особи, яка зазнала нападу (розбій), поєднаний з проникненням у житло).

Головуючий суддя – Черкашина М.С.

Пошук процесуальних рішень по даній справі можна здійснити в Єдиному державному реєстрі судових рішень за №573/1979/21.

Для інформації: 28.10.2021 близько 22.00 С. разом зі своїм знайомим Ш. перебували в приміщенні колишнього Куянівського цукрового заводу, де розпивали спиртні напої. В подальшому С.  з прямим умислом та корисливим мотивом, з метою заволодіння майном Ш. наніс останньому один удар кулаком правої руки у ділянку лівого вуха та заволодів його телефоном марки Maxcom Classik  ММ 236, після чого залишив місце вчинення злочину.

Крім цього, 03.11.2021 близько 23.00 С. підійшов до вікна домогосподарства, в якому мешкає громадянка Ш. та, розбивши цеглиною скло у вікні, проник у середину кухні, звідки викрав майно, яке належить останній, на загальну суму 1080 грн. 45 коп. 

Крім цього, 07.11.2021 близько 17.00 С., маючи прямий умисел на протиправне заволодіння чужим майном, прибув до домогосподарства Г., розташованого в с. Москаленки Сумського району Сумської області. Реалізуючи  свій злочинний умисел С. переліз через паркан, що огороджує домогосподарство Г., опинившись, таким чином, на його території. В подальшому С.  через незачинені двері проник у середину будинку, а вслід за ним, не побачивши останнього, зайшла й громадянка Г. 

Знаходячись у приміщенні будинку, С.  накинув Г. на голову одяг, що лежав на меблях, та штовхнув її, від чого та впала.  Нахилившись над потерпілою, С. почав здавлювати їй горло, вимагаючи, щоб вона віддала йому свої грошові кошти, на що Г. погодилась. В подальшому Г. та С. пішли до веранди, де знаходились гроші. В цей час Г., перебуваючи позаду С., виштовхнула останнього з власного будинку через відчинені двері та зачинилась всередині будинку.

Внаслідок фізичного насильства Г. отримала  тілесні ушкодження  у вигляді закритого перелому 9 ребра справа зі зміщенням.