flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Справи, які розглядатимуться Білопільським районним судом Сумської області протягом 22-26 лютого 2021 року та можуть становити суспільний інтерес

19 лютого 2021, 10:22

09.00 година 23 лютого 2021 року - кримінальне провадження стосовно громадянина Х., підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 286 КК України (порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило смерть потерпілого).

Головуюча суддя – Замченко А.О.

Пошук процесуальних рішень по даній справі можна здійснити в Єдиному державному реєстрі судових рішень за №573/143/21.

Для інформації: Для інформації: досудовим розслідуванням встановлено, що 23.12.2020 близько 08.50 громадянин Х. рухався на тракторі МТЗ 82 з причіпом по вул. Макаренка в м. Білопілля та під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху проявив неуважність, в результаті чого допустив наїзд на пішохода К., яка переходила проїжджу частину дороги на правій смузі проїжджої частини автодороги відносно руху автомобіля, після чого зупинився на узбіччі.

Від отриманих тілесних ушкоджень К. померла на місці дорожньо – транспортної події.

15.00 година 23 лютого 2021 року -  кримінальне провадження про вчинення:

  • громадянином Г.Н. кримінальних правопорушень, передбачених частиною 3 статті 289 Кримінального кодексу України (незаконне заволодіння транспортним засобом, вчинене за попередньою змовою групою осіб, що завдало великої матеріальної шкоди), та частиною 1 статті 309 Кримінального кодексу України (незаконне придбання та зберігання особливо небезпечного наркотичного засобу, без мети збуту);
  • громадянином Г.В. кримінального правопорушення, передбаченого пунктом 5 статті 27 та частиною 3 статті 289 Кримінального кодексу України (пособництво в незаконному заволодінні транспортним засобом, вчинене за попередньою змовою групою осіб, що завдало великої матеріальної шкоди).

Головуючий суддя – Терещенко О.І.

Судді: Замченко А.О., Черкашина М.С.

Пошук процесуальних рішень по даній справі можна здійснити в Єдиному державному реєстрі судових рішень за №573/2343/19.

Для інформації: Г.Н. обвинувачується в тому, що 25.07.2019 він, прибувши до домогосподарства, розташованого у м. Суми, підійшов до автомобіля КІА ОРТІМА, та використовуючи спеціальний пристрій, що блокує сигнал сигналізації, залишаючи автомобіль незамкненим, сів до салону зазначеного автомобіля, та використовуючи заздалегідь заготовлену  частину ключа, завів двигун автомобіля і поїхав з м. Суми. В подальшому Г.Н. залишив викрадений автомобіль в одному з гаражів у кооперативі «Південний» в м. Білопілля Сумської області.

09.08.2019 В.М., разом з Г.В. прибули до вищевказаного кооперативу  на автомобілі останнього. Діючи відповідно до відведеної ролі пособника, що виражалась в заздалегідь  наданій обіцянці в переховуванні автомобіля, Г.В., рухаючись на своєму автомобілі  попереду Г.Н., сповіщав останнього по телефону  про наявність камер відеоспостереження, працівників правоохоронних органів та сторонніх осіб на автошляху з м. Білопілля до смт. Улянівка Білопільського району Сумської області, щоб не бути викритими працівниками поліції. Рухаючись далі по трасі Суми-Конотоп, останні були затримані працівниками поліції. Своїми діями Г.Н. та Г.В. спричинили потерпілій Л. матеріальну шкоду на суму 442561 грн. 95 коп.

Крім цього, у невстановлений в ході досудового  слідства день, Г.Н. незаконно придбав та зберігав особливо небезпечний наркотичний засіб, без мети збуту.

Санкція частини 3 статті 289 Кримінального кодексу України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

Санкція частини 1 статті 309 Кримінального кодексу України передбачає покарання у виді штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

13.00 година 24 лютого 2021 року - кримінальне провадження стосовно К., обвинуваченої за частиною 2 статті 140 Кримінального кодексу України (неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого та несумлінного до них ставлення, якщо воно спричинило тяжкі наслідки неповнолітньому).

Головуючий суддя – Черкашина М.С.

Пошук процесуальних рішень по даній справі можна здійснити в Єдиному державному реєстрі судових рішень за №573/1021/19.

Для інформації: особа обвинувачується в тому, що 03.12.2018 К., приймаючи пологи у громадянки Т., не проводила в ІІ періоді пологів постійний моніторинг серцебиття плоду, та, як наслідок, несвоєчасно діагностувала дистрес плоду у ІІ періоді пологів, не вжила заходів для прискорення розродження, що призвело до виникнення асфіксії плоду навколоплідними водами, в результаті чого новонароджена дитина померла.

Санкція частини 2 статті 140 КК України передбачає покарання у виді обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

09.00 година 25 лютого 2021 року - кримінальне провадження стосовно Б., обвинуваченого за частиною 1 статті 366 Кримінального кодексу України (складання завідомо неправдивих офіційних документів) та частино 2 статті 191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем).

Головуючий суддя – Терещенко О.І.

Пошук процесуальних рішень по даній справі можна здійснити в Єдиному державному реєстрі судових рішень за №573/2399/19-к.

Для інформації: 02.06.2009 між Кооперативом мешканців села Сінне Краснопільського району  та ВАТ «Білопільська СПМК-10» в особі обвинуваченого Б. було укладено договір, згідно з яким сторони беруть на себе зобов’язання по будівництву підвідного підземного газопроводу середнього тиску із поліетиленових труб до с. Сінне Краснопільського району. Вартість робіт за договором  складає 736200 грн. Термін виконання до 30.12.2019.

Громадянин Б. обвинувачується у вчиненні умисних дій, які полягали у складанні службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, а саме: «Акту №1 приймання виконаних будівельних робіт за 2017 рік від 05.05.2017» формиКБ-2, до якого було внесено недостовірні відомості щодо обсягів виконаних будівельних робіт, перерахованих в п.п 6-9, «Довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за 2017 рік від 05.05.2017» форми КБ-3, до якого внесено неправдиві відомості щодо вартості виконаних будівельних робіт на суму 91869 грн.

Крім цього, Б. також обвинувачується у заволодіння у протиправний спосіб коштами Миропільської сільради на загальну суму 102103 грн. шляхом зловживання своїм службовим становищем.

Санкція частини 1 статті 366 КК України передбачає покарання у виді штрафу до двохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

            Санкція частини 2 статті 191 КК України передбачає покарання у виді обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

13.30 година 25 лютого 2021 року - кримінальне провадження  стосовно громадянина П., який обвинувачуються за ч. 3 ст. 187, ч. 1 ст. 199, ч. 1 ст. 263 КК України, та громадянина В., обвинуваченого за ч. 3 ст. 187, ч. 1 ст. 263 КК України.

 Головуючий суддя – Замченко А.О., судді - Терещенко О.І., Черкашина М.С.

Пошук процесуальних рішень по даній справі можна здійснити в Єдиному державному реєстрі судових рішень за №573/479/18.

Для інформації: В. і П. обвинувачуються в тому, що за попередньою змовою вчинили напад, поєднаний з проникненням у житло, з метою заволодіння чужим майном і заволоділи таким майном, а саме: 1000 доларів США, 500 євро, 82050 грн., золотою обручкою і мобільним телефоном «Нокіа». Напад було поєднано з погрозою застосування насильства небезпечного для життя та здоров’я особи, яка зазнала нападу.

Крім того, П. обвинувачується в тому, що незаконно придбав, зберігав, перевозив, а згодом збув 1000 доларів США.

Також, П. незаконно придбав, зберігав, носив, а згодом збув вогнепальну нарізну короткоствольну вогнепальну стрілецьку зброю на базі 9 мм пістолета Макарова з глушником звуку пострілу, бойових припасів і вибухових речовин – 4-х патронів калібру 9х18 мм, корпусів осколкових ручних гранат ГРД-5, Ф-1, засобу підриву УЗРГМ-2, без передбаченого законом дозволу. А також незаконно придбав, зберігав, носив, а згодом передав вогнепальну зброю – обріз гладкоствольної мисливської рушниці ІЖ-К 16 калібру, без передбаченого законом дозволу.

Крім цього, В. незаконно придбав, зберігав і носив вибухові речовини – корпус ручної гранати Ф-1, обріз гладкоствольної мисливської рушниці ІЖ-К 16 калібру, без передбаченого законом дозволу.

10.00 година 26 лютого 2021 року - кримінальне провадження стосовно громадянки С., обвинуваченої за частиною 1 статті 366 КК України (складання та видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів), частиною 4 статті 358 КК України (використання завідомо підроблених документів) та частиною 3 статті 191 КК України (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем), суд допитував свідків. 

Наступне судове засідання у справі призначено на 10.00 годину 03 грудня 2020 року.

Головуючий суддя – Терещенко О.І.

Пошук процесуальних рішень по даній справі можна здійснити в Єдиному державному реєстрі судових рішень за №592/8421/19.

Для інформації: громадянка С. обвинувачується в тому, що з 15.09.2016 до 14.05.2018 вона обіймала посаду директора ТОВ «КОЛПРО» та була його єдиним засновником. Основним видом діяльності ТОВ «КОЛПРО» було будівництво інших споруд.

Так, в серпні 2017 року у С. повторно виник злочинний умисел, направлений на заволодіння чужим майном (державними) грошовими коштами, шляхом зловживання службовим становищем, підробки і використання підроблених офіційних документів, зокрема шляхом внесення недостовірних даних (неправдивих відомостей) до документів ТОВ «КОЛПРО», а саме до акту приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в, довідки про вартість виконаних будівельних робіт форми КБ-3 і відповідного договору підряду, із внесенням до них завідомо неправдивих відомостей щодо обсягу та вартості (їх завищення) виконаних робіт і матеріалів, а також неправомірного включення суми податку на додану вартість, яку ТОВ «КОЛПРО» не мало права включати до вказаних документів, оскільки 28.07.2017 Товариству скасовано свідоцтво платника ПДВ. З цією метою, між Державним ПТНЗ «Краснопільське професійно-технічне училище в особі директора Є., з однієї сторони, та підрядником – ТОВ «КОПРО» в особі директора С., з іншої сторони, останньою 30.08.2017 року укладено договір підряду на капітальний ремонт гуртожитку (заміна віконних блоків) ДПТНЗ «Краснопільське ПТУ» на суму 464 635,79 грн., у тому числі ПДВ 77 439,30 грн., хоча на підставі рішення  ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві від 28.07.2017 року анульовано реєстрацію платника ПДВ ТОВ «КОЛПРО», про що С. було відомо.

Згодом, після фактичного виконання та завершення робіт по об’єкту «Капітальний ремонт гуртожитку ДПТНЗ «Краснопільське ПТУ», 22.11.2017 директор ТОВ «КОЛПРО» С., з метою завершення реалізації свого корисливого повторного протиправного умислу, спрямованого на заволодіння чужими грошовими коштами шляхом зловживання своїм службовим становищем, склала від імені ТОВ «КОЛПРО» завідомо неправдиві офіційні документи. Також С. внесла неправдиві відомості щодо обсягів виконаних робіт та вартості виконаних робіт (завищивши її).

Крім цього, С. підписала акт форми КБ-2в і довідку форми КБ-3 та поставила на них відбитки печатки очолюваного нею товариства.

Таким чином, на поточний рахунок ТОВ «КОЛПРО» незаконно отримано 86 626,30 грн. у вигляді суми ПДВ, права на отримання якої Товариство не мало, та у вигляді оплати робіт, які в дійсності виконані частково, а також у вигляді оплати вартості матеріалів, ціна на які нею ж була безпідставно завищена. 

Санкція частини 2 статті 366 КК України передбачає покарання у виді штрафу до двохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

 Санкція частини 4 статті 358 КК України передбачає покарання у виді штрафу до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до двох років.

Санкція частини 3 статті 191 КК України передбачає покарання у виді обмеження волі на строк від трьох до п'яти років або позбавлення волі на строк від трьох до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.